Si te mbijetoni sezonin e vjeshtes?


Mos u shqetesoni nese ju duket se jeni ende me pushime kur keni nje provim pas dy ditesh. Normalisht te jesh student ne Tirane, apo dhe nqs e ke mbaruar shkollen dhe po kerkon pune, madje edhe nese je duke punuar jeta aty eshte aq e relaksuar sa mund ta quash nje pushim te madh. Gjithsesi, ketu keni disa keshilla si te perqendroheni ne investimin me pa vlere te jetes se nje 20 vjecari; provimet e vjeshtes.     1. Ndaloni se qenuri melankolike

Folie Marine, Hola Beach Llaman, Havana Palase, Soundwave..E verteta eshte se sezoni ka mbaruar. Mjaft iu ktheve instagramit per ore te tera duke admiruar fotot e tua dhe efektin e palestres, ose te grupit shoqeror qe njohe ne plazh, ose ate qe e njohe gjate nje nate per nje nate, ose komordarja me pegasus qe bleve kete vit..sepse ne i dashurojme pegasuset. Its over!


2. Mjaft mendove si ta lesh te dashurin

Gjate kesaj vere me shoqet kuptove qe nuk ke nevoje per nje te dashur per pushime, Madje eshte ide shume e keqe. Keshilla te shpejta si ta lesh te dashurin jane:
- merr nje mace, qen ose perkedhel nje gjarper
-dergoji selfie cdo 30 min
- tregohu e eger me kamarieret
Dhe nqs keto nuk funkionojne:
-largohu nga Shqiperia
-martohu me dike tjeter


3. Evitoni lajmet mbi azil-kerkuesit

Lajmet aktuale ju sjellin ndermend qe mund te shkoni per azil ekonomik ne Gjermani nderkohe qe jeni duke pire shampanje tek Rooftop 16 ose Il Paese.
4. Kufizozni stilin shume te shendetshem te jeteses

...Qe lindi papritur. Rritja e intensiteti te palestres, pergatitja per nje ore i bruncheve me fruta, yogurt, drithera, croissants dhe caj anglez eshte thjesht nje menyre si te shmangi gjerat me te rendesishme per te bere, si psh te kalosh nje here nga shkolla te regjistrohesh per provim te pakten.0 comments:

Post a Comment

 

Blogger news

No news this time

About the blog

The best and most clever blog you have ever came across

About me

Tirana-Cardiff-London